pic-journal

شرکت دیجیتال مارکتینگ

نویسنده: حمیدرضا عزیزی

دسته بندی: بازاریابی و تبلیغات دیجیتال |

تاریخ: ۰۶-۰۱-۱۴۰۳

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از شرکت دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم برای شروع وجهه آنلاین یک کسب‌وکار، نیاز به طراحی وب‌سایت و یا ایجاد صفحات در شبکه‌های اجتماعی حس می‌شود. زیرا امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن بازاریابی آنلاین، دیگر تبلیغات به روش سنتی پاسخگو نیست و کسب‌وکارها باید به فکر استراتژی‌های جدید جهت افزایش و جذب مشتریان خود باشند.

البته همان‌طور که مشخص است آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ واژه دیجیتال را به همراه دارند اما گاهی اوقات سراغ روش‌های سنتی بازاریابی نیز می‌روند چرا که احساس می‌کنند استفاده از برخی روش‌های سنتی هم می‌تواند به پیش‌برد اهداف‌شان کمک کند.

برای نتایج مطلوب، باید درک کنید که کدام تاکتیک‌های بازاریابی برای مخاطبان هدف شما بهترین کارایی را دارند. این پست نگاهی عمیق به موثرترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال و بهترین شیوه‌ها برای دستیابی به اهداف کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد.

تعریف کلی از شرکت دیجیتال مارکتینگ

شرکت دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک شرکت فعال در حوزه تبلیغات و بازاریابی در فضای دیجیتال فعالیت می‌کند. این سازمان‌ها معمولاً خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند که هدفشان  افزایش حضور آنلاین و فروش محصولات یا خدمات مشتریان است.

با پیشرفت تکنولوژی در هر لحظه که با سرعت به جلو حرکت می‌کند. پس لازم است همواره همگام و در راستای این تغییرات حرکت کند.

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است!

موفقیت هر کسب‌وکاری راه و روش خود را دارد. اما کسب‌وکارها باید راه‌های مؤثری برای انتشار اخبار در زمینه محصولات و خدمات خود بیابند و این هرگز چالش‌برانگیزتر از امروز نبوده است. مصرف کنندگان همواره به دنبال راهی برای اعتماد می‌گردند. اعتماد به کسب‌وکار شما، اعتماد به محصول و خدمات، کیفیت، اعتبار و هر آنچه شما به همرا دارید که استقرار  این محتوای قانع‌کننده در پلتفرم‌های بازاریابی دیجیتال یکی از راه‌های متمایز شدن شما از سایرین و رقبا است.

دلیل دیگری که بازاریابی دیجیتال برای کسب‌و‌کارها بسیار مهم است این می‌باشد: اینجا جایی است که مشتری ایده آل شما در حال معاشرت است. به گفته کارشناسان تحقیقاتی Statista، تا سال 2023، 5.19 میلیارد کاربر اینترنت و 4.88 کاربر رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارد. به طور متوسط، کاربران اینترنت هر روز شش ساعت و 40 دقیقه را آنلاین می‌گذرانند.

همچنین این نوع بازاریابی فرصت‌های فوق‌العاده‌ای را برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند برای کالاها و خدمات خود دیده شوند، ارائه می‌کند. دیجیتال مارکتینگ راهی است که فرصت‌های تقریباً بی‌پایانی را برای ارتباط با مشتریان بالقوه ارائه می‌دهد و یک جزء حیاتی از بازاریابی هر کسب‌وکاری است.

همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ

برخی از خدمات یک شرکت دیجیتال مارکتینگ

ایجاد یک استراتژی قوی برای بازاریابی دیجیتال، با شناخت بهتر از انواع روش‌های بازاریابی که بهترین بازده را به ارمغان می‌آورند، آغاز می‌شود. در ادامه، 5 نوع بازاریابی دیجیتال را به شما معرفی می‌کنم. بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی موتورهای جستجو (SEO)، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موبایل و بازاریابی محتوا.

1. بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یکی از محبوب‌ترین اشکال بازاریابی دیجیتال است. تنها در ایالات متحده، بیش از ۳۰۸ میلیون نفر حداقل یک بار در ماه به یک شبکه اجتماعی دسترسی دارند. افراد با همه‌سنین از شبکه‌های اجتماعی برای سرگرمی، ارتباط با دیگران، به دست آوردن اطلاعات درباره علایق خاص و خرید استفاده می‌کنند.

برای کسب نمایندگی و فروش بالا، آمارهای شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که سوشال مدیا می‌تواند منبع اصلی اطلاعات برند برای ۷۸٪ کاربران اینترنت باشد. تقریباً نیمی از مصرف‌کنندگان آمریکایی اعلام کرده‌اند که از طریق شبکه‌های اجتماعی خرید انجام داده‌اند.

معتبرترین پلتفرم‌های اجتماعی شامل یوتیوب، فیسبوک، تیک تاک، اینستاگرام، واتساپ، پینترست، لینکداین، اسنپ‌چت و ایکس (قبلاً توییتر) می‌باشند. پلتفرم‌های جدید مانند بی‌ریل و پوپ‌آرازی به طور منظم وارد بازار می‌شوند.

منظر اجتماعی دائما در حال تحول است. به عنوان مثال، توییتر، حالا ایکس، یک بار یکی از برترین پلتفرم‌ها بود، اما اکنون به نظر می‌رسد که کانال اجتماعی آن دچار مشکل است. توییتر تقریباً ۳۲ میلیون کاربر را از زمانی که ایلان ماسک این پلتفرم را در سال ۲۰۲۲ خریده است، از دست داده و تیک تاک حتی تا سال ۲۰۱۷ هم به صحنه بین‌المللی نرسید، اما اکنون بیش از ۱.۷ میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد.

بازاریابان دیجیتال باید همواره به تغییرات کانال‌های شبکه‌های اجتماعی توجه داشته باشند تا  از مسیر رشد خارج نشوند.

2. سئو

بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) یک استراتژی اساسی در بازاریابی دیجیتال برای کسب‌وکارهاست که از جلب ترافیک به وب‌سایت خود استفاده می‌کنند. SEO فرآیند بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای این است که موتورهای جستجو، مانند گوگل، وب‌سایت شما را در رتبه‌بندی بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) قرار دهند.

SEO همه چیز درباره جلب ترافیک طبیعی به وب‌سایت شماست. برخلاف تبلیغات پرداختی، با SEO، بازدیدکنندگانی که وب‌سایت شما را پیدا می‌کنند، از جستجوهای پرداختی نیستند. تقریباً 8.5 میلیارد جستجو در گوگل روزانه انجام می‌شود که این امکانات زیادی برای کسب‌وکارها را فراهم می‌کند که می‌خواهند محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند. رتبه‌بندی بالا در گوگل کلیدی برای جلب ترافیک بیشتر به سمت وب‌سایت شما است.

در یک نظرسنجی انجام شده توسط مجله موتورهای جستجو، 49٪ از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که SEO بازدهی بالاترین بازگشت سرمایه (ROI) را از هر کانال بازاریابی دیجیتال دارد. می‌توانید با آموزش بیشتر درباره عوامل رتبه‌بندی گوگل یا با کمک بهترین ابزارها و نرم‌افزارهای SEO، آشنایی بیشتری در این زمینه پیدا کنید. همچنین می‌توانید با یک خدمات یا آژانس SEO همکاری کنید تا یک برنامه پیشرفته SEO را برای کسب‌وکار شما ایجاد کنند و آن را به راحتی مدیریت کنند.

3. تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)

تبلیغات پرداخت به ازای کلیک دقیقاً همان چیزی است که از نامش می‌توانید حدس بزنید.

در بازاریابی کلیکی یا PPC بعضی از صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی برای استفاده از تبلیغات حمایت شده در موتورهای جستجو یا یک سایت هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند. به عنوان مثال هنگامی که شخصی عبارتی را در گوگل جستجو می‌کند، صفحه نتایج لیستی از صفحات وب مرتبط را نمایش خواهد داد. اغلب صفحات موجود در این لیست‌ها از طریق الگوریتم و استانداردهای موتور‌های جستجو جمع‌آوری شده و بهترین نتایج به شما نشان داده می‌شود.

گوگل ادز بزرگترین پلتفرم PPC در جهان است. بسیاری از کسب‌وکارهایی که در بازاریابی SEO شرکت می‌کنند، همچنین در تبلیغات PPC در گوگل نیز شرکت می‌کنند. آگهی‌های پرداختی در گوگل، اکثرا در بالای نتایج جستجوی طبیعی کاربران ظاهر می‌شوند و این مزیت می‌تواند حتی ترافیک بیشتری را به وب‌سایت شما هدایت کند.

نکته: گوگل ادز تنها راه شما برای تبلیغات PPC نیست. شما همچنین می‌توانید آگهی‌های PPC را از طریق شبکه جستجوی مایکروسافت در بینگ و سایت‌های شریک، و همچنین در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام، اسنپ‌چت، لینکداین، آمازون و تیک‌تاک خریداری کنید.

4. بازاریابی ایمیل

بازاریابی ایمیل یکی دیگر از اصولی‌ترین استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال توسط یک شرکت دیجیتال مارکتینگ است که احتمالاً یکی از گزینه‌های انتخاب شما نیز باشد.

برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی، شما باید یک استراتژی برای جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل از مشتریان و پیش‌بینی‌ها ارائه دهید. بسیاری از کسب‌وکارها هر برخورد با مشتری را به‌عنوان یک فرصت محسوب می‌کنند و ایمیل‌ها را جمع‌آوری می‌کنند. گاهی اوقات با ارائه انگیزه‌های ویژه برای پیوستن به لیست ایمیل، این امر را انجام می‌دهند. وب‌سایت کسب‌وکار شما همچنین یک مکان عالی برای ارائه انگیزه‌ها به بازدیدکنندگان است تا بتوانید پایگاه داده ایمیل خود را گسترش دهید.

رشد و پرورش لیست ایمیل شما برای بازاریابی ایمیلی موفق بسیار حیاتی است. به جای مدیریت ایمیل کسب‌وکار به صورت دستی، بیشتر بازاریابان از نرم‌افزارهای بازاریابی ایمیلی استفاده می‌کنند. بهترین نرم‌افزارهای بازاریابی ایمیلی این کار را آسان می‌کنند تا پایگاه داده ایمیل شما را به‌روز نگه دارند و مدیریت افرادی که عضو می‌شوند و افرادی که از عضویت خارج می‌شوند را به عهده بگیرند.

بیشتر بدانید: تعریف ایمیل مارکتینگ: 0 تا 100 بازاریابی با ایمیل مارکتینگ

5. بازاریابی موبایل

تنها در ایالات متحده، بیش از 310 میلیون کاربر گوشی هوشمند وجود دارد، بنابراین انتظاری برای این نیست که بازاریابی موبایل به عنوان یک استراتژی محبوب در بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارها مطرح شده است.

بازاریابی موبایل به طور معمول از طریق پیام متنی یا به نام سرویس پیام کوتاه (SMS) انجام می‌شود. نرخ باز شدن پیام‌های متنی به اندازه 98٪ تخمین زده می‌شود که می‌تواند یکی از دلایل موثر باشد. در حالی که پیام‌رسانی متنی راه‌حل رایج‌ترین برای بازاریابی از طریق دستگاه‌های موبایل است، هشدارها از برنامه‌های موبایل و شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانند بر روی گوشی‌های هوشمند دریافت شوند. کاربردهای تجاری برای بازاریابی موبایل روز به روز در حال گسترش است.

 

بازاریابی محتوا

هر نوع بازاریابی دیجیتال، به محتوای جذاب برای جلب توجه و جذب مشتریان نیاز دارد. بازاریابی محتوا، اصطلاحی است که برای توصیف انواع مختلف محتواهایی که می‌توانید برای استفاده در کمپین‌های بازاریابی خود ایجاد کنید، به کار می‌رود.

بازاریابی محتوا می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از جمله وبلاگ‌ها، اینفوگرافیک‌ها، گزارش‌های تحقیقاتی، کتاب‌های الکترونیکی، ویدیوها، پادکست‌ها، آزمون‌ها و وبینارها. بر خلاف تبلیغات، بازاریابی محتوا به طور آشکارانه تبلیغاتی نیست بلکه از تاکتیک‌های مناسب‌تری برای اطلاع‌رسانی، آموزش یا تأثیرگذاری بر بازار هدف استفاده می‌کند.

می‌توانید از بازاریابی محتوا برای ایجاد اعتبار در زمینه‌های خاص یا ایجاد هیجان برای برند خود استفاده کنید. یکی از مزایای کلیدی بازاریابی محتوا این است که می‌توانید آن را با هر بودجه‌ای تقریباً انجام دهید.

این تنها چند مورد از خدماتی هستند که یک شرکت دیجیتال مارکتینگ ممکن است ارائه دهد. این شرکت‌ها معمولاً بهبود نتایج تبلیغاتی و بازاریابی مشتریان را از طریق استفاده از ابزارها و تکنیک‌های دیجیتالی متنوعی را در پیش می‌گیرند.

تعیین اهداف بازاریابی دیجیتال خود راه‌اندازی کنید…..
قبل از شروع هر نوع بازاریابی دیجیتالی، باید اهداف هوشمند (SMART) خود را مشخص کنید. به طور خاص، چه کاری می‌خواهید انجام دهید؟ برخی از اهداف برجسته بازاریابی دیجیتال عبارتند از:

 1. افزایش ترافیک وب‌سایت
 2. ساخت شناخت برند
 3. افزایش ارتباط با برند
 4. شناخته شدن به عنوان یک متخصص در صنعت خود
 5. تولید لید یا همان سرنخ
 6. گسترش پایگاه داده مشتریان پیش‌بینی ایمیل
 7. افزایش فروش

شما برای افزایش عملکرد خود در زمینه کسب‌وکار نیاز به شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ دارید تا بتوانند شما را در مسیر تحول و رشد همراهی کنند.


حمیدرضا عزیزی هستم کارشناس ارشد مدیریت بازاریابی الملل، موسس و مدیرعامل آژانس دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات بعلاوه و فروشگاه سی‌تی‌بی کالا، با بیش از 13 سال سابقه در حوزه‌های دیجیتال مارکتینگ، کسب‌وکار و تبلیغات. می‌توانم در مسیر رشد کسب‌وکار شما همراهتان باشم.

حمیدرضا عزیزی مشاوره دیجیتال مارکتینگ

برای آغاز یک کسب و کار قدرتمند می توانید جهت مشاوره با من در تماس باشید.

مقالات مرتبط

آموزش های دنیای مارکتینگ و بیزنس به صورت متن

بیشتر
تصاویر مجله
بازاریابی و تبلیغات دیجیتال |
شرکت دیجیتال مارکتینگ

اگر بخواهیم یک تعریف کلی از شرکت دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم برای شروع وجهه آنلاین یک کسب‌وکار، نیاز به طراحی وب‌سایت و یا...

تصاویر مجله
بازاریابی و تبلیغات دیجیتال |
اهمیت برندینگ در کسب و کار شما

یکی از مباحث مهمی که شما باید به‌عنوان کارشناس دیجیتال مارکتینگ یا فردی که در این حوزه فعالیت دارد بدانید، مبحث برندینگ است. در این...

تصاویر مجله
بازاریابی و تبلیغات دیجیتال |
تفاوت استراتژی بازاریابی و برنامه بازاریابی در چیست؟

  تفاوت استراتژی بازاریابی Marketing Strategy با برنامه بازاریابی Marketing Plan آنجایی نمایان می شود که قصد داشته باشید نتیجه تلاش های بازاریابی تان را...

2 پاسخ به “شرکت دیجیتال مارکتینگ”

 1. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید
  ممنون بابت این حجم از اطلاع خوب و تاثیر گذار شما موفق باشید
  خیلی عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *